Takım Yapısı

 • Nostale Türkiye Takımı Görev Dağılımı


  Nostale oyunu ücretsiz olarak dağıtılan bir oyundur ve destek ekibi gönüllü olarak görev alan üyelerden oluşur. Destek ekibi daha sağlıklı ve çözüm odaklı çalışabilmek için Proje/Takım Lideri kontrolünde Forum Takımı ve Oyun Takımı olarak iki ana grupta toplanmıştır.


  Her iki destek ekibi de yalnızca sorumlu oldukları alanlarda yetki sahibidir ve diğer alanlarda yetkileri yoktur. Bu sebeple başvurularınızı yaparken hassasiyetle dikkat etmeniz gereken konu öncelikle sorununuzun hangi destek ekibinin yetki alanında olduğunu tespit edip, takım yapısı içerisinde doğru kişi ile temas kurmaktır. Aşağıda ekibimizdeki görevler ve yetki alanları detaylı şekilde açıklanmıştır. Üyelerimizden beklentimiz işlerin daha hızlı ve verimli yürüyebilmesi için doğru kişilerle temas kurmalarıdır.
  Takım Lideri (Team Manager / TM)


  Nostale TR Takımı'nın en üst yetkilisidir. Admin atanması ve denetiminden sorumludur. Kuralların konulması ve geliştirilmesi ile ilgilenir ve sorunlar için ulaşılması gereken en üst merciidir. Kordinator ile çözülemeyen konularda kendisine ulaşılmalıdır. Şirket ile direkt temas halindedir.  Danışman Admin (Mentor Admin /MA)

  Mentor Admin forumda ve oyunda bulunan tüm özellikleri test eder.Bulduğu hataları oyun yazımcılarına veya forum yazılımcılarına iletir.Test sonucu aldığı verileri Takım Lideri ile paylaşır problem takibini yapar.Oyun programcıları ve forum programcılarıyla ile direk temasta olan ve bilgi alışverişini sağlayan kişilerdir.Takım Liderine bağlı çalışır oyun ve forum hakkında size yardımcı olmazlar.
  Forum Yöneticisi (Board Administrator / BA)


  Forum Yöneticileri forumun genel yapısından sorumludurlar ve forumdaki en yetkili kişilerdir. Foruma yeni bölümler eklemek, kural ihlali yapan üyeleri uzaklaştırmak, yetkileri düzenlemek görevleri arasındadır. Bu görevlere ek olarak Forum Takımı'nın işleyişinden ve denetlenmesinden sorumludurlar, Süper Moderatörleri yetkilendirirler/denetlerler ve karşılaşacağınız sorunlarda size yardımcı olacak Moderatörleri seçerler. Oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar. Basit şikayetler için öncelikle Moderatörler ile temas kurmalısınız.


  Süper Moderatör (Super Board Moderator / SMOD)


  Süper Moderatörler forumdaki tüm bölümlerde yetki sahibi olan moderatörlerdir. Üyeleri uzaklaştırma, imza haklarını alma/düzenleme ve profillerindeki uygunsuz içerikleri düzenleme yetkileri vardır. Takım düzeni ve Moderatörlerin denetlenmesinden sorumludurlar. Moderatörler ile ilgili şikayetlerinizde Süper Moderatörler ile görüşmelisiniz. Aynı şekilde oyunla ilgili sorunlarınızda size yardımcı olamazlar.
  Moderatör (MOD)


  Forum Moderatörleri atandıkları bölümlerin düzeninden ve işleyişinden sorumludurlar ve yalnızca atandıkları bölümlerde yetkilidirler. Bölümlerde üyelerin davranışlarını denetlemek, sağlıklı iletişimi sağlamak ve üyelerin sorunlarına yardımcı olmak görevleri arasındadır.Atandıkları bölümler dışında ve oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar.
  Trial Moderatör (TMOD)

  Trial Moderatörler stajer moderatördür. 15-30 günlük bir deneme surecine tabi tutulurlar ve üst yoneticileri tarafından başarılı bulunurlarsa Moderatörlüğe terfi ettirilirler. Yine atandıkları bölümlerin düzeninden ve işleyişinden sorumludurlar ve yalnızca atandıkları bölümlerde yetkilidirler. Bölümlerde üyelerin davranışlarını denetlemek, sağlıklı iletişimi sağlamak ve üyelerin sorunlarına yardımcı olmak görevleri arasındadır. Oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar.
  Game Administrator / GA


  Oyun Yöneticileri oyundaki tüm serverlarda en üst düzey yetki sahibi kişilerdir. Oyun ile ilgili gelişmeleri takip eder ve oyuncuları bilgilendirir.Ayrıca yenilikleri test etmek görevleri arasındadır. Buna ek olarak Oyun Yöneticileri oyun programcıları ile direk temasta olan ve bilgi alışverişini sağlayan kişilerdir. Oyunla ilgili sorunları iletmek ve çözümünü sağlamak görevleri arasındadır.

  Süper Game Master (SGM)


  Süper Game Master yani SGM'ler game master'lardan sorumlu kişilerdir. game master'ların sorunları en doğal ve sürekli şekilde çözmeleri için onları denetler ve yönlendirirler. Eğer game master'lar gerçekten meşgul ise oyunla ilgili denetlemelerde onlara yardım ederler. game master'lar ile ilgili şikayetlerde SGM'lara başvurulmalıdır.
  Game Master (GM)
  Game Masterlar yetkilendirildikleri oyun serverından sorumludurlar ve bu serverdaki destek taleplerini ve şikayetleri incelemekle görevlendirilmişlerdir. Oyuncuların hesaplarını inceleyip oyun kuralları çerçevesinde kapatabilirler yada uyarabilirler. Cezalarınıza itirazı öncelikle size ceza veren Game Mastera yapmalısınız. Sonuç sizi tatmin etmezse daha sonra SGM ve Oyun Yöneticisine başvurabilirsiniz.

  Trial Game Master (TGM)


  Trial Game Masterlar stajyer görevlilerdir. 15-30 günlük bir deneme surecine tabi tutulurlar ve üst yoneticileri tarafından basarılı bulunurlarsa game masterlığa terfi ettirilirler. Yetkilendirildikleri oyun serverından sorumludurlar ve bu serverdaki destek taleplerini ve şikayetleri incelemekle görevlendirilmişlerdir. Oyuncuların hesaplarını inceleyip oyun kuralları çerçevesinde kapatabilirler yada uyarabilirler. Cezalarınıza itirazı öncelikle size ceza veren Trial Game Mastera yapmalısınız. Sonuç sizi tatmin etmezse daha sonra SGM ve Oyun Yöneticisine başvurabilirsiniz.
  İRC Admin / IRCA


  OGN (Online Games Net) Sisteminde sizlere destek verecek olan üst düzey yöneticidir.Sohbet sisteminden sorumludurlar.Sohbet ederken yaşayacağız her türlü sorunda iletişim kuracağız yöneticidir.Sohbet sisteminde kurallara uygun şekilde uzaklaştırma yapabilir.Aynı zamanda takımların IRC sistemi üzerinde yetkilendirilmesinden sorumludurlar.Takım Liderine bağlı olarak çalışırlar ulaşmanız halinde sonuç sizi tatmin etmezse daha sonra Team Manager'e başvurabilirsiniz.

  IRC Support / IRC

  OGN (Online Games Net) Sisteminde sizlere destek verecek olan orta düzey yöneticidir.Sohbet sisteminden sorumludurlar.Sohbet ederken yaşayacağız her türlü sorunda iletişim kuracağız yöneticidir.Sohbet sisteminde kurallara uygun şekilde uzaklaştırma yapabilir.Aynı zamanda takımların IRC sistemi üzerinde yetkilendirilmesinden sorumludurlar.IRC Adminine bağlı olarak çalışırlar ulaşmanız halinde sonuç sizi tatmin etmezse daha sonra IRC Adminine başvurabilirsiniz.