Forum İçerik Raporlama Kılavuzu

 • Herkese Merhaba,


  Bu kılavuzumuzda İçerik raporlamanın nasıl yapıldığını neleri raporlayabileceğimizi ve nasıl raporlayacağımızı anlatacağım.
  Raporlama işlemi forumdaki Mesaj, Yorum, Sohbet ve Kullanıcıları raporlamanıza yarayan bir işlevdir ve raporladığınız içerikler direkt olarak Forum Takımının sistemine düşmektedir.


  Gereksiz kullanılması durumunda hakkınızda cezai işlem başlatılabilir.


  Forumda içerikleri raporlamadan önce lütfen genel Forum Kuralları'nı okuyunuz. Bu kurallar tüm forumda geçerli olduğundan bu kurallara uymayan mesajları raporlamaktan çekinmeyin.  Raporlama tuşlarının konumları;

  • Konu içerisindeki mesajların üzerine geldiğinizde sağ alt taraftaki açılan menüdeki tuşlardan;
  • Özel Sohbet mesajların üzerine geldiğinizde sağ alt taraftaki açılan menüdeki tuşlardan;
  • Kullanıcının profiline girdiğinizde sağ üst tarafta bulunan tuşlardan;
  • Kullanıcının profilinde kullanıcı yorumlarının sağ üst tarafta gelen tuşlardan;

  Bu tuşların hepsinin işlevi aynıdır. Tıklandığında "İçerik Raporla" ekranı çıkmaktadır. "İçerik Raporla" ekranı şu şekilde görünmektedir;


  Raporlayacağınız içeriği neden raporladığınızı ayrıntılı bir şekilde yazarak belirtebilirsiniz.


  Raporlama işlemini nasıl ve ne zaman kullanmalısınız?

  • İlk olarak genel Forum Kuralları'nı ihlal ettiğini düşündüğünüz içerikleri raporlayabilirsiniz.
  • Açtığınız konuda (Karakter Gelişimi, Genel Kültür, Taverna vb.) size veya bir başkasına yapılmış bir hakaret, ağır üslup veya konunuzla alakasız bir tartışma ve sohbet mevcut ise.
  • Size gönderilmiş olan özel mesajlarda yönetici taklidi, farklı siteye yönlendirici linkler, ağır üslup veya hakaret mevcut ise.
  • Bir kullanıcının "Hakkında" kısmında farklı sitelere yönlendirici link, ağır üslup, genel toplum ahlakına uymayan içerikler tespit etmişseniz. Kullanıcının kullandığı imza veya avatarın Forum Kurallarına uymadığını düşünüyorsanız.

  Raporlama işlemini başlatabilirsiniz. Ancak raporlama sisteminin gereksiz meşgul edilmesi ve ihlal bulunmayan içeriklerin raporlanması kesinlikle yasaktır. Böyle bir durumda hakkınızda işlem başlatılabileceğinin lütfen bilincinde olun.


  Forum takımınız olarak forumu en iyi şekilde düzenlemeye çalışmaktayız ancak sizinde yardımınızla daha da başarılı olabiliriz.


  Teşekkür ediyor.
  Keyifli forumlar diliyorum.