Ticket Sistemi Kılavuzu

 • Merhaba Değerli Nostale Ailesi,


  Bu klavuzda sizlere yöneticiler ile ticket sisteminden iletişime geçmeyi anlatacağız.Ban hakkında itirazlarınız,hesap güvenliğiniz veya herhangi bir şikayetleriniz için ticket sistemini kullanmalısınız.

  Ticket Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?


  Öncelikle http://support.tr.nostale.gameforge.com/ adresine giderek ya da buraya tıklayarak destek sistemi web sayfasını açıyoruz.Ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir web sayfasıyla karşılaşıyoruz.Burada kırmızı alanla işaretlenmiş olan register bağlantısına tıklayarak kayıt sayfasına gidiyoruz.  Daha sonra karşımıza aşağıdaki şekilde sayfa çıkması gerekiyor.Ticket sistemine kayıt olmak istediğimiz için register seçeneği ile devam ediyoruz.  Registere tıkladığımızda,oluşturacağımız ticket sistemi hesabımız hakkında bize sorular soruluyor.Bu soruları cevapladıktan sonra aşağıdaki gibi register butonuna tıklayarak işlemimize devam ediyoruz.
  Ve karşımıza açılan sayfada,aşağıda görüldüğü gibi ingilizce "Kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz." metni ile kayıt işlemimizin gerçekleştiğini gösteren metin bulunacaktır.


  Şimdi ise formu doldururken yazmış olduğumuz mail adresimizi açıyoruz.Gelen kutusuna "Gameforge Support Tarafından Mail gelmiş olması gerekiyor.Bu maili okumak için açtığımızda "Nostale TR Destek Sistemine Kaydınızı Tamamlamak İçin Hesabınızı Etkinleştiriniz." şeklinde bir link vermesi gerekiyor.
  Bu linke tıklayarak aşağıdaki gibi hesabımızı etkinleştiriyoruz.
  Ve linke tıklayarak hesabımızı aktifleştirdiğimizde aşağıdaki gibi bir sayfa gelmesi gerekiyor.Kayıt işlemimiz bu kadar.Artık ticket sistemine giriş yapabilir,yöneticiler ile iletişime geçebiliriz.  Ticket Sistemine Nasıl Giriş Yapabilirim? Nasıl Ticket Atabilirim?


  Öncelikle http://support.tr.nostale.gameforge.com/ adresine gidiyoruz.Burada hesap bilgilerimizi yazarak,aşağıda bulunan login butonuna tıklayarak giriş yapıyoruz.
  Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde gösterildiği gibi "Destek Birimleriyle İletişim" sekmesine tıklayarak devam ediyoruz.  Burada ise hangi konu hakkında yöneticiler ile iletişime geçmek istiyorsak o seçeneği işaretlememiz isteniyor. Eğer oyun hakkında sorunuz / şikayetiniz var ise seçeneklerden oyunu; Forum için sorunuz varsa forumu; Ödeme hakkında bir sorununuz var ise Payment (Ödeme) seçeneğini işaretleyerek devam ediyoruz.Bu klavuzda forum hakkında sorunumuzun olduğunu varsayarak,forum yöneticilerine ticket atmayı anlatacağız.Aşağıdaki gibi forum seçeneğini işaretliyoruz.
  Daha sonra bu açılan bu sayfada forum hesap nickimizi yazıyoruz.Foruma kayıtlı olduğumuz mailimizi işaretliyoruz.Daha sonra sorunumuz hakkında bir başlık yazıyoruz.Örneğin "ban hakkında itiraz."Ve son olarak aşağıdaki kutucuğa şikayetimizi yazıyoruz.Eğer şikayetimizi kanıtlarla desteklemek istiyorsak aşağıda bulunan eklenti butonu ile resimlerimizi yükleyebilir,yöneticilerin görmesini sağlayabilirsiniz.
  İşlemleri yaptıktan sonra aşağıdaki gibi "Göndermek" butonuna tıklayarak ticketimizi yöneticilere iletebiliriz.  Ve sorunsuz bir şekilde ticket yöneticilere ulaşırsa aşağıdaki gibi bir sayfayla karşılaşacağız.
  Burada "
  Forum takımımıza göndermiş olduğunuz mesaj için teşekkür ederiz." yazısıyla karşılaşacağız.  Ticketime cevap verildiğinde cevabı nereden öğrenebilirim?


  Öncelikle ticket sistemine tekrar giriş yapıyoruz.Buraya tıklayarak ticket sistemine giriş yapabilirsiniz.Daha sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi "Bildirim Geçmişi" sekmesine tıklıyoruz.Burada gönderdiğimiz ticketi görebiliriz.  Tıkladığımızda aşağıdaki resimdeki gibi eski ticketlerimizi görebiliyoruz.Burada cevabımızı konu başlığımızın üzerine tıklıyoruz.  Ve açılan sayfaya verilen cevap yazacaktır.

  Klavuzda takıldığınız,anlayamadığınız veya yapamadığınız bir işlemin olması durumunda yöneticiler ile forum üzerinden özel mesaj ile veya irc üzerinden iletişime geçiniz.


  Saygılarımızla.
  Nostale TR Takımınız

 • Merhaba.
  Sizler için hazırlanan bu klavuzda ödeme sorunlarınızı dile getirebileceksiniz.  1-İlk önce tarayıcımızdan https://billing.gameforge.com internet adresine giriyoruz.Karşımıza bu şekilde çıkan sayfadan “Destek Birimleriyle İletişim” sekmesine tıklıyoruz.

  2-Daha sonra açılan sayfada oyun dilimizin ne olduğu soruluyor.Karşısındaki seçeneklerden,aşağıda resimdeki gibi oyunumuzun dilini Türkçe olarak belirtiyoruz.

  3-Daha sonra bir soru daha geliyor.Burada ise oynadığımız oyunu seçiyoruz.Yani Nostale’yi seçiyoruz.

  4-Daha sonra bize hesap bilgilerimizi,ödeme yaptığımız cihaz ve ödeme sorunumuz hakkında bize sorular soruyor.Bu soruları cevaplıyoruz.Ve en altta bulunan başvuruyu gönder seçeneği ile sorunumuzu Gameforge şirketine bildiriyoruz.

  Başvuruyu gönder seçeneğine tıkladığımızda alttaki gibi sayfa açılması gerekiyor.Bu sayfayı gördüyseniz işleminiz tamamlanmıştır.Artık şirket çalışanlarından en kısa sürede verilecek olan cevabı bekliyoruz.

  Peki,bize cevap yazdıklarında bu cevabı nasıl okuyacağız?
  Öncelikle tekrar https://billing.gameforge.com internet adresine giriyoruz.Ve açılan sayfada aşağıda görüldüğü gibi "Mesaj kaydı" seçeneğine tıklıyoruz.

  Daha sonra mail adresimize girip,aşağıdaki değerleri açılan sayfada yerine uygun dolduruyoruz :


  Daha sonra başvuruyu gönder butonuna tıklayarak ticket dialogumuzu görebiliriz.Hem bizim yazdıklarımız,hem bize yapılan açıklama yazıları görünecektir.